Trust is essential in business practices.

8 dalykai, kuriuos būtina žinoti renkantis įdarbinimo agentūrą

Pagal Norvegijos Statistikos departamento Personalo įdarbinimo paslaugų sektoriuje 2007 metų apyvarta sudarė 735,8 mln NOK. Daugeliui įmonių, ieškančių laikinų personalo sprendimų, sunkiai sekasi nustatyti kriterijus, kad surastų patikimą ir gerą vardą turinčią įdarbinimo agentūrą. Žinoma, yra daug būdų, kaip tai padaryti, todėl pateiksime jums svarbiausius klausimus, į kuriuos turite atsakyti prieš pasirenkant įdarbinimo agentūrą.

1. Ar įdarbinimo agentūra specializuojasi konkrečioje srityje?

Jei įdarbinimo agentūra yra sukaupusi žinių bei patirties keliose pramonės šakose/sektoriuose, tai labiau tikėtina, kad tokia agentūra gali pasiūlyti geresnės kokybės paslaugas.

2. Kokia įdarbinimo agentūros reputacija konkrečioje pramonės šakoje?

Svarbu, kad kompanija,  įsitvirtinusi tam tikrame sektoriuje, užmezgusi ryšius ir kontaktus, turėtų ir gerą vardą, reputaciją toje pramonės šakoje.

3. Kokia yra laikinojo darbuotojo atrankos procedūra?

Įdarbinimo agentūra turėtų turėti specifines žinias bei patirtį, kad atrinkti tokių savybių, kvalifikacijos darbuotojus, kokių reikia įmonei, kas užtikrina tinkamo  ir įmonės poreikį atitinkančio darbuotojo suradimą.

4. Kiek laiko įdarbinimo agentūra specializuojasi šioje srityje?

Kuo ilgiau įdarbinimo agentūra vykdo personalo atrankų veiklą tam tikroje pramonės šakoje, tuo geriau. Kita vertus, čia tinka posakis „iš lūpų – į  – lūpas“, todėl paklauskite savo partnerio arba paieškokite rekomendacijų internete, kad padarytumėte iš tiesų teisingą sprendimą.

5. Kaip su jumis elgiamasi pirmojo kontakto metu?

Turėtumėte žinoti, kad pirmas įspūdis apie žmogų lemia labai daug, ir įdarbinimo agentūros nėra išimtis. Atkreipkite dėmesį į tai, ar pristatantys kompaniją asmenys yra mandagūs, kokią emociją jie spinduliuoja pokalbio metu. Jei turite galimybę juos susitikti, įvertinkite jų profesionalumą, humaniškumą, pabandykite įžvelgti kokia atmosfera vyrauja komandos viduje. Jums skaitant tarp eilučių, sugebėsite įžvelgti kaip jie elgiasi su savo klientais ir darbuotojais, ir koks rezultate bus jūsų  pasitenkinimas šia agentūra.

6. Ar įdarbinimo agentūra iš tiesų supranta jūsų poreikius?

Kokio darbuotojo jums tiksliai reikia? Ar jums reikia darbuotojo sezoniniam darbui ar ilgesniam laikotarpiui? Ar įdarbinimo agentūra įsigilino į jūsų įmonės veiklos specifiką? Įvertinkite tai, kaip agentūra sprendžia iškilusias problemas, nes tai puikiai parodo jų profesionalumą.

7. Kaip jiems sekasi jų verslas?

Prašykite rekomendacijų; pasidomėkite apie agentūrą internete. Laikino įdarbinimo agentūros tiesiogiai dirba su žmonėmis, todėl jie turėtų  tinkamai elgtis  su žmonėmis, logiška, jei taip nėra, žmonės greičiausiai skųsis bei reikš nepasitenkinimą tokia kompanija. Išsiaiškinkite, kokia yra  kitų įmonių patirtis su konkrečia įdarbinimo  agentūra.

8. Kokia jūsų atsakomybė numatyta sutartyje?

Perskaitykite sutartį ir patikrinkite, ar sutartyje yra neaiškių nuostatų ar sąlygų. Jei jums kyla nors kokių įtarimų, kreipkitės tiesiogiai į agentūrą, ir jei jie negali jums pateikti aiškaus ir nedviprasmiško atsakymo, galimas dalykas, jog ši agentūra nesąžiningai veikia ar bando kažką nuslėpti. Tokiu atveju, jums derėtų paieškoti tinkamesnio partnerio.

Aukščiau išdėstyti klausimai yra svarbiausi jums renkantis įdarbinimo agentūrą. Jei abejojate įdarbinimo agentūros patikimumu, panaudokite šiuos 8 klausimus kaip modelį.

Taip pat kviečiu Jus pasidalinti, kaipgi  jūs nustatote savo partnerių/ įdarbinimo agentūrų patikimumą. Kokiais kriterijais Jūs vadovaujatės?