Ką svarbu žinoti važiuojant dirbti į Norvegiją?

Kiek kainuoja pragyvenimas Norvegijoje?
2020 22 liepos
Darbas Norvegijos automobilų servise – neįkainojama patirtis.
2020 22 liepos
Peržiūrėti visus

Ką svarbu žinoti važiuojant dirbti į Norvegiją?

Ką svarbu žinoti važiuojant dirbti į Norvegiją?

6 patarimai važiuojant į Norvegiją.

Daugeliui iš mūsų, Norvegija skiriasi nuo mūsų gimtosios šalies. Net švedai ir danai kontrastingai žvelgia į savo kaimynus. Persikėlimas į kitą šalį gali būti iššūkis, todėl žymiai lengviau tada, kai  kai jūs žinote, ko tikėtis. Štai keletas dalykų, su kuriais greičiausiai susidursite  gyvendamas Norvegijoje.

Sveikatos priežiūros paslaugos gali kelti nepatogumų.

Norvegija siūlo sveikatos draudimą, bet tik po to, kai jūs būsite surinkęs tam tikrą kiekį vizitų pas gydytoją. Pirmieji vizitai kainuos, tačiau kai jūs pasieksite 2040 NOK ribą, turėsite teisę į nemokamą medicininę pagalbą. Standartinis vizitas kainuoja apie 135 NOK. Dantų ir akių gydymo išlaidos nėra kompensuojamos. Be to, jus gali nustebinti medicinos įranga gydymo įstaigose. Taip pat gali kilti šiokių tokių nepatogumų registruojantis, tačiau iš esmės procedūros ilgai netrunka apsilankyti pas gydytoją.

Žmonės yra paprasti.

Žmonės rengiasi gana paprastai, mados tendencijos yra panašios  visoje šalyje. Žmonės Norvegijoje nėra individualistai ar linkę  turėti savo išskirtinį stilių. Kiekvienas Norvegijoje yra sportiškas, o tai reiškia, kad kiekvienas slidinėja slidėmis. Nebūtų sunku rasti žmonių, kurie tik retkarčiais žaidžia  futbolą ar krepšinį, bet tai nėra taip populiaru kaip kitose šalyse.

Transportas yra gana brangus ir kelionės trunka ilgiau.

Norvegija turi gražią gamtą – kalnai, fiordai, ežerai, upės ir pan. Tai žinoma puiku, tačiau atsiliepia  kainoms už transportą. Viešojo transporto bilietas Osle kainuoja 30 NOK. 50 NOK kainuos, jei jūs perkate bilietą iš vairuotojo. Be to, jei jūs važiuojate  iš miesto į miestą, būkite pasirengę kelionei, nes turėsite važiuoti kalnų keliais arba apvažiuoti  kalną, kas užtrunka laiko, nebent važiuosite tuneliais per kalnus. Taip pat laikas laukiant kelto lėtina jūsų judėjimo greitį iš taško A į tašką B.

Daugelis dalykų kompiuterizuoti.

Norvegai naudojasi  informacinėmis technologijomis. Debeto kortelės yra priimamos daugelyje vietų. Galite apmokėti už gydytojo paslaugas tiesiog gydymosi įstaigoje arba užsisakyti vizitą pas kirpėja internetu. Taip yra  iš dalies dėl to, kad darbo jėga yra brangi Norvegijoje.

Norvegai myli savo šalį (ir kalbą).

Tam tikra prasme norvegai yra nacionalistai. Žinoma, niekas nepersekios jūsų dėl tautybės, tačiau norvegai myli savo šalį ir nelabai mėgsta užsieniečius. Nors dauguma norvegų pakankamai gerai  kalba angliškai, kai jums yra teikiamos viešosios paslaugos ar tiesiog bendraujate su žmonėmis, pvz. perkate pirkinius  prekybos centre ar prašote pagalbos gatvėje. Tačiau jei norėsite dirbti Norvegijos kompanijoje administracinį ar vadovaujantį darbą, norvegų kalba  bus privalomas reikalavimas.

Vairuoti automobilį – prabanga.

Viešasis transportas yra brangus, bet ne toks brangus kaip turėti ir išlaikyti nuosavą  automobilį. Brangūs tiek automobiliai, tiek mokesčiai už juos.  Taip pat turite atsižvelgti į degalų kainas, automobilio priežiūros išlaidas, ir net baudas už eismo taisyklių pažeidimus. Kita vertus, nors daugelis Rytų europiečių ir susiduria su minėtais sunkumais,  jie suranda būdus kaip vairuoti Norvegijoje.

Lietuvių